YAŞAR PASTANESİ
Yaşar Pastanesi yüz elli yıllık birikimin bu çok yönlü ve verimli noktaya ulaşmasında önemli bir paya sahiptir. Yaşar ailesinin doğanın cömertliğine ve insan elinin üretkenliğine duyduğu saygının tüketiciyle paylaşıldığı ilk mekandır. Ulusal lezzet kültürümüzün baş köşelerinden birine oturan Maraş yöre mutfağına ait değişik üretim araçları ile geleneksel el sanatları ürünlerinin bir müze özeniyle sergilendiği pastane Maraş'a gelen yerli-yabancı tüm turistlerin uğrak noktası durumundadır.

Maraş Dondurmasının kuşaklar boyunca vazgeçilmez bir miras olarak aktarılan sırrı, bugün Yaşar Pastanesi'nin gizemli atmosferinde yaşatılmaktadır. Ona dünyada başka hiçbir dondurmanın sahip olmadığı özellikleri kazandıran "dövme ustalığı" burada değişik günlerdeuygulamalı olarak meraklılara sergilenmekte; dünyanın en yoğun, en sert, en esnek ve en lezzetli dondurmasının oluşum süreciyle ilgili folklorik bilgiler verilmektedir.

Dünya markası olmaya yönelen büyük bir sınai yapıyı yönetmenin haklı gururunu yaşayan dördüncü kuşağın Büyük Ustası Mehmet S. Kanbur ailenin ilk gözağrısı olan pastanede günde on beş saati aşan mesailer tüketmekten hala vazgeçememektedir.

Copyright © Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. 2005
Design by Tekrom Bilişim